Ekim 1, 2023

Ardahan Haber

ARDAHAN HABERİ, ARDAHAN haberleri, Ardahan Yerel Haberler

Son dakika: Balıkesir’de korkutan deprem! İstanbul’da hissedildi

türkiye son haberler

türkiye son haberler

Son dakika haberine göre; Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde Richter ölçeğine göre 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem çevre il ve ilçelerde de hissedildi. Kandilli depremin büyüklüğünü 4,8 olarak açıkladı.Bakan Soylu depremle ilgili yaptığı açıklamada, “Herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır.” dedi. Bakan Koca,112 Acil ekiplerinin bölgeyi taramak üzere görevlendirildiğini bildirdi.

BAKAN SOYLU: OLUMSUZ DURUM BULUNMAMAKTADIR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Balıkesir Dursunbey’de, 22.31’de gerçekleşen 4,7 büyüklüğünde #deprem’in ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine intikal eden herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Ekiplerimiz tarafından saha taraması devam etmektedir. Balıkesirimize ve hemşehrilerimize geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA: 112 ACİL EKİPLERİMİZ BÖLGEYİ TARAMAK ÜZERE GÖREVLENDİRİLMİŞTİR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 112 Acil ekiplerinin bölgeyi taramak üzere görevlendirildiğini belirterek, “Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde, yaklaşık yarım saat önce 4,7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. 112 Acil Ekiplerimiz bölgeyi taramak üzere görevlendirilmiştir. İlk bilgilere göre, endişe verici bir sonuç söz konusu değil. Halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.” açıklamasında bulundu.

BALIKESİR VALİSİ AÇIKLAMA YAPTI

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, “Saat 22.31’de Dursunbey İlçemizde meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle yerleşim yerlerimizde herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Bölgede AFAD ve Jandarma Ekiplerimiz ayrıntılı tarama yapmaktadır. Bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” açıklamasında bulundu.

İSTANBUL VALİSİ YERLİKAYA’DAN AÇIKLAMA

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada, “Balıkesir Dursunbey merkezli AFAD verilerine göre 4.7 büyüklüğünde meydana gelen ve İstanbul’da da hissedilen deprem’den etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Allah her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun.” dedi.